Adres: Altunizade Mah. Yetimhane Sk. No: 8/3 Üsküdar – İstanbul
0 (216) 530 31 25
0 (216) 530 31 74

Çevre Vakfı’dan Çevre Alanında En Başarılı Doktora Tezlerine Ödül 2018

Bilimsel çalışmalara öncelik veren Çevre Vakfı, bu yıl ilk kez düzenlediği “Çevre Alanında En Başarılı Doktora Tezi Ödül Yarışması”nın sonuçlarını açıkladı. Vakıf, 2018 yılı başvurularını değerlendirerek en başarılı 3 doktora tezini ödüle layık gördü. Doktora tezlerini hazırlayan araştırmacılar ile danışmanlarına ödülleri düzenlenecek törenle takdim edilecek.

Çevre Vakfı, çevre alanında yapılan doktora tezlerinin bilimsel, teknolojik, sosyal ve kültürel katkılarını en üst seviyeye çıkartmak, rekabeti arttırıcı ve kaliteyi teşvik edici bir yol izlenmesi sağlamak ve çevre konusunda yapılan çalışmalarda farkındalık oluşturmak amacıyla “En Başarılı Doktora Tezi” ödülleri vermeye başladı.

Bilimsel çalışmalara öncelik veren Çevre Vakfı, bu yıl da ilk kez “ÇEVRE Alanında En Başarılı Doktora Tezi Ödül Yarışması” düzenledi.  Vakıf, 2018 yılı başvurularını değerlendirerek en başarılı 3 doktora tezini ödüle layık gördü. Ödül alan doktora tezlerini hazırlayanlar, tez isimleri, danışmanları, üniversiteleri ve programlarıyla ilgili detaylı bilgi aşağıda yer almaktadır.

 

Doktora Tezini Hazırlayan Tez Başlığı Danışmanı Üniversitesi Programı Alanı
Sevda KUŞKAYA Küresel ısınmanın kontrol altına alınmasında takip edilen enerji politikalarının etkinliği: Bir sürekli dalgacık uyumu modeli yaklaşımı Prof. Dr. Faik Bilgili Erciyes Üniversitesi İktisat Çevre Ekonomisi
Hüseyin GÜVEN Energy efficent co –treatment of municipal wastewater and food waste Prof. Dr. İzzet Öztürk İstanbul  Teknik Üniversitesi Çevre bilimleri Mühendisliği ve Yönetimi Enerji Verimliliği
Reyhan ŞENGÜR-TAŞDEMİR

 

Biomimetic approches for the fabrication of hollow fiber nanofiltration membranes Prof. Dr. İsmail Koyuncu İstanbul  Teknik Üniversitesi Nano Bilim ve Nano Mühendislik Su Arıtma

 

Ödül alan genç doktorlarımızı ve danışmanlarını tebrik ediyoruz. Tarihi ve yeri ilerleyen dönemde kamuoyuna duyurulacak olan ödül töreniyle genç doktorlarımıza ve danışmanlarına ödülleri takdim edilecektir.

 

‘Marifet iltifata tabidir’ düsturundan hareketle bu tür çalışmalar her yıl desteklenmeye ve ödüllendirilmeye devam edecektir.

 

Bu vesile ile tekrar Dünya Çevre Gününüzü ve Ramazan Bayramınızı tebrik ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÇEVRE VAKFI